FORD Mondeo

Sylwetka

Pierwsza oferowana w Polsce pełnowartościowa hybryda Forda została oparta o doskonale znany i ceniony model Mondeo. Na pierwszy rzut oka nie różni się od zwykłych wersji benzynowych i wysokoprężnych, ale chwila uwagi wystarczy by go rozpoznać. Napisy HYBRID, chromowane elementy wykończenia nadwozia odpowiadające wersji wyposażenia Titanium oraz charakterystyczne, 16-calowe obręcze kół z oponami o niskich oporach toczenia, to najbardziej widoczne wyróżniki. To, czego nie widać, to nieco inna odmiana nadwoziowa. Choć Mondeo Hybrid wygląda jak liftback, w rzeczywistości jest eleganckim sedanem, zatem jego tylna szyba nie unosi się do góry wraz z klapą bagażnika. Takie nadwozie oferowane jest tylko z hybrydą lub w luksusowej odmianie Vignale.

Wnętrze

Wnętrze, podobnie jak nadwozie różni się detalami. Przed kierowcą znajduje się inny zestaw multimedialnych wskaźników, składający się z dwóch ekranów komputera pokładowego i prędkościomierza umieszczonego pośrodku. Na tunelu środkowym zawsze pojawi się dźwignia wyboru trybu jazdy automatycznej skrzyni biegów, ponieważ Mondeo Hybrid dostępny jest tylko z przekładnią bezstopniową eCVT. Na niej umieszczono niewielki przycisk służący do włączania trybu jazdy po wzniesieniach, który umożliwia hamowanie silnikiem. Jest również program umożliwiający szybkie ładowanie akumulatorów.

Wykończenie kabiny odpowiada najwyższemu w Mondeo poziomowi Titanium, podobnie jak wyposażenie. Poza elementami takimi jak dwustrefowa klimatyzacja czy system multimedialny Ford SYNC 2 można zamówić m. in. adaptacyjne reflektory LED, skórzaną tapicerkę czy cały pakiet asystentów wspomagających kierowcę podczas jazdy.

Osiągi i ekonomia jazdy

Układ jezdny Forda Mondeo Hybrid został zestrojony odpowiednio do napędu, dzięki czemu uzyskano wyjątkowo pewne właściwości trakcyjne przy zachowaniu dużej dawki komfortu, w czym pomagają również specjalnie przygotowane do tej wersji koła i opony. Ford Mondeo Hybrid jest napędzany zespołem hybrydowym, składającym się z silnika benzynowego o pojemności 2,0 l oraz jednostki elektrycznej. Systemowo napęd osiąga 187 KM mocy oraz 173 Nm momentu obrotowego. Duża moc nadaje Mondeo Hybrid znakomite osiągi, natomiast połączenie hybrydowe odpowiada za niskie zużycie paliwa. Ford Mondeo Hybrid jest najbardziej wydajny w mieście, jednak potrafi być bardzo oszczędny także w trasie.

Zostaw nam swoje dane

skontaktujemy się z Tobą i dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb

lub
* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe
Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną.
Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną.
Uprzejmie informujemy, że:
  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest GRUPA PGD Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Rzemieślniczej 26, 30-403 Kraków (dalej zwana Administratorem).
  2. Inspektorem Ochrony Danych jest Krzysztof Bielawski, z którym kontakt możliwy jest pod nr tel. +48 33 4861 986 oraz adresem e-mail iod@holding1.pl .
  3. Państwa dane (imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail) będą wykorzystywane w celu realizacji Państwa zapytania oraz są niezbędne do przedstawienia oferty.
  4. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Z powyższych praw można skorzystać zgłaszając się do Inspektora Danych Osobowych (dane powyżej).
  5. Dane osobowe będą przetwarzane przez 6 miesiące od ostatniej oferty przedstawionej przez Administratora.
  6. Państwa dane mogą być powierzone podmiotom, którym Administrator zleca wykonanie usług wsparcia IT w imieniu i na swoją rzecz.

Sprzedajemy samochody marek